Strony internetowe firm ubezpieczeniowych

Przemyslaw,

  Kategoria: Internet

strony internetowe

strony internetowe

Obecnie bardzo trudno wyobrazić nam sobie prężnie prosperujące przedsiębiorstwo nie posiadające własnej strony internetowej. Jest to współcześnie tak bardzo rozpowszechnione medium i źródło informacji jednocześnie, że wielu ludzi właśnie tam szuka potrzebnych danych, w tym o firmach, z usług których zamierzają skorzystać lub myśli o tym. Dlatego też własna strona www to podstawa. Co oczywiste, zawartość i poziom rozbudowania danej strony zależą od zakresu działania firmy, która ją prowadzi. Im większa firma, tym bardziej rozbudowana strona www. Co taka strona powinna zawierać? Można posłużyć się tu przykładem, który pomoże udzielić odpowiedzi na postawione pytanie.

A doskonałą egzemplifikacją mogą być firmy ubezpieczeniowe, które należą do największych firm operujących na rynku. Dlatego też ich strony internetowe są przeważnie bardzo rozbudowane. Można je podzielić, w dużym uproszczeniu, na trzy główne działy. Pierwszym z nich jest zbiór informacji o danej ubezpieczalni, o jej założeniu, kapitale zakładowym, o pracownikach, kierownictwie. Można tam też przeczytać o ciekawych faktach z historii firmy ubezpieczeniowej, sukcesach, strategii funkcjonowania, itd. Dział ten oczywiście może rozmaicie wyglądać i może być dalej podzielony na pododdziały, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Drugim działem, posiadanym przez wszystkie strony internetowe, w tym także ubezpieczalni, jest zestaw informacji o ich ofercie. W przypadku firm, o których mowa, dotyczy to przede wszystkim informacji o polisach ubezpieczeniowych, ale także innych produktach, jak produkty regularnego oszczędzania, ewentualnie lokaty, itp. Wszystkie dostępne w danej ubezpieczalni produkty powinny być odpowiednio wyszczególnione i scharakteryzowane. Następną informacją, jaką zapewne tam znajdziemy są warunki cenowe i koszty danego produktu. Może też być tam informacja o dostępności czasowej produktu, w przypadku produktu okresowego. Takie też się zdarzają.

Kontynuując, trzecim działem, jaki posiadają praktycznie wszelkie strony internetowe firm ubezpieczeniowych są dane do kontaktu. Może to oczywiście wyglądać różnie, zawsze jest tam podany kontakt na infolinię, poza tym może być to spis wszystkich oddziałów danej ubezpieczalni wraz z ich danymi kontaktowymi, itp. Fakt, że dane kontaktowe się podaje, jest standardem, od którego nie może być odstępstwa, bo klient musi mieć możliwość kontaktu z firmą ubezpieczeniową.

Komentowanie zablokowane.