Strony www parafii

Przemyslaw,

  Kategoria: Internet

Strony www

Strony www

Współcześnie praktycznie każda firma prywatna, pragnąca rozwijać się oraz pozyskiwać nowych klientów, zmuszona jest do prowadzenia działań o charakterze marketingowym. Dotyczy to każdej branży oraz każdego rodzaju i formy działalności gospodarczej. Ale sytuacja dotyczy nie tylko firm prywatnych. Inne osoby prawne, w tym np. parafie, także muszą „reklamować” się w pewien sposób. A ponieważ ogromna część działań marketingowych odbywa się współcześnie w internecie, każda parafia powinna posiadać i prowadzić własną stronę internetową. Nie tylko w celach propagatorskich, ale także czysto informacyjnych.

Jak mogą wyglądać strony www parafii? Ich budowa zasadniczo nie różni się od innych stron internetowych, z tym, że najważniejsza jest tu treść, a nie szata graficzna (choć oczywiście tej także nie można zaniedbać). Najważniejsze informacje prezentowane na stronie dotyczą samej parafii. Jakie to informacje?

Można tu wymienić następujące kwestie: historia i powstanie parafii, założyciele, obecni księża pracujący w parafii, porządek mszy i innych nabożeństw, godziny otwarcia kancelarii, możliwość nabywania książek religijnych i innych produktów o takim charakterze, różnorodne ogłoszenia, w tym o specjalnych przedsięwzięciach, wycieczkach i pielgrzymkach, itp. Są to oczywiście przykłady, których jest o wiele więcej. Strony www parafii są zatem bardzo rozbudowane.

Jak wspomniano, szaty graficznej oraz, ogólnie, atrakcyjności Strony www parafii także nie można zaniedbać. Należy zatem tam umieszczać różnorodne multimedia i zdjęcia. Mogą one przedstawiać sceny z nabożeństw, pielgrzymek i wycieczek, prezentować kościół, jego wnętrze i budynki przykościelne, jak również wizerunki księży pracujących w parafii. Ponadto też multimedia mogą dotyczyć kwestii ogólnie religijnych, w tym opisywać świętych, itp.

Należy pamiętać, że czytelnik szuka na takiej stronie internetowej przede wszystkim informacji. Jeśli więc strona jest dobrze zaprojektowana i wszystkie informacje łatwo znaleźć, strona jest dobra.

Komentowanie zablokowane.