Torby reklamowe – w nietypowym kolorze

Przemyslaw,

  Kategoria: Gadżety reklamowe

Torby reklamowe

Torby reklamowe

Wybór koloru dla gadżetu jest w wielu przypadkach bardzo trudnym zadaniem. Przede wszystkim dla tego, że jest to zadanie wymagające ogromnego wysiłku i myślenia do przodu. Gadżet to nie jest jedna rzecz, jeden element, o którym potem będzie można zapomnieć i poszukać nowego pomysłu. Nie w ten sposób działa się na rynku reklamy. Tworząc jedną rzecz trzeba pamiętać o tym, że stworzenie jej niesie ze sobą projektowanie kolejnych oraz następnych. Trzeba pamiętać, że spójność także w gadżetach jest istotną sprawą. Co zatem warto zrobić?Warto wytłumaczyć na przykładzie, którym są torby reklamowe jakie działania powinny zostać podjęte by stworzyć ciekawy gadżet, który wart będzie naszej uwagi oraz uwagi klienta. Tworząc gadżet podstawowy trzeba pamiętać, że na jego podstawie powstaną następne. Dla tego też gdy wybieramy kolor, warto zwrócić uwagę na:

1) Jego praktyczność

2) Skojarzenia jakie budzi

3) Dopasowanie do wizerunku firmy

Praktyczność koloru, gdy analizujemy torby reklamowe przede wszystkim tyczy się tego, czy barwa przez nas wybrana będzie dobrze współgrała z innymi kolorami. Jeśli wybierzemy kolor neutralny, zyskamy na tym. Warto jednak zwrócić uwagę na drugi aspekt praktyczności, czyli to, czy barwa przez nas wybrana będzie się łatwo brudzić lub nie. Lepsza jest opcja numer dwa, o czym nie trzeba nikogo przekonywać.

Skojarzenia, które budzi barwa są równie ważne. O ile czerń może być elegancka, o tyle na przykład róż może być albo kobiecy, albo bardzo tandetny. A tego skojarzenia nikt rozsądny by nie chciał. Jeśli więc nie jest się pewnym swojego wyboru i dobrego gustu, to może warto pozostać przy kolorach, które nie niosą ze sobą negatywnego ładunku? Czasem lepiej pójść na łatwiznę.

Nie zapominajmy także o tym, że gadżet tego typu musi być dopasowany do wizerunku firmy. Musi pasować do barw się z nią kojarzących. torby reklamowe nie tylko mają być gadżetem, ale przede wszystkim reprezentacją firmy i jej loga. Kolor zatem musi to umożliwiać.

Takie torby to świetny punkt wyjścia do spójnego wizerunku kolorystycznego gadżetów. Warto samemu sprawdzić jak to działa.

Komentowanie zablokowane.